Tarihçe

50 yıldır ticaret ile uğraşan Akalın Ailesi, iş yatırımlarını sürekli geliştirmiş ve kuruluşundan 30 yıl sonra, kazandığı tecrübelerle pazarın ihtiyaçlarını görüp inşaat sektörüne adım atmıştır.

İnşaat sektöründe yaptığı tüm projeleri, yüksek düzeyde görsel tasarım ile gerçekleştirmeyi misyon edinen Akalın İnşaat, sektördeki yerini, kalite ve konforu birinci sıraya koyan vizyonu ile elde etmiştir.

Baba İmam Akalın tarafından 2004 yılında dürüst ve güvenilir kimliği ile temelleri atılan Akalın İnşaat, oğul Ali Akalın’ın liderliğinde büyümeye devam etmektedir.

Akalın İnşaat, farklı inşaat projelerine uygun mimari çözümleriyle kendini yenilemeyi ve sürdürülebilirliği hedef edinmiş bir şirkettir. Kentsel Dönüşüm Projelerinde uzmanlaşan Akalın İnşaat, müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru çözüm ortaklarıyla yerine getirerek,  güvenli ve çevreye saygılı yapılar inşa etmektedir.

İç ve dış tüm paydaşlarını bir Aile olarak gören Akalın İnşaat, inşaat ve yapı sektöründe kalıcı işbirliklerinin ve memnun müşterinin önemine inanan ekibiyle büyümeye devam etmektedir.